Edutapia

Wiado­mo, że ta­ki a ta­ki po­mysł jest nie do zreali­zowa­nia. Ale żyje so­bie ja­kiś nieuk, który o tym nie wie. I on właśnie do­konu­je te­go wynalazku. 

Albert Einstein

Łapaczka do pająków, czy nauka wycinania?

Ta recenzja będzie nietypowa. Dlaczego? Ponieważ nie będzie dotyczyć rzeczy, której przeznaczenie jest stricte edukacyjne lub terapeutyczne. A jednak jest wspaniałym narzędziem do nauki, terapii i usprawniania małej motoryki. Proszę Państwa przed Państwem: ŁAPACZKA DO PAJĄKÓW! 

 

 

 

 

Skąd w moim posiadaniu znalazła się łapaczka do pająków? 
Pewnego pięknego, zimowego dnia Asia (Moje Wielkie Chińskie Zakupy), z którą pracuję przyniosła mi to małe niepozorne urządzenie wprawiając mnie w zachwyt. Humanitarna łapaczka do pająków. Od razu aktywował się mój umysł terapeuty, a w głowie pojawiły się potencjalne zastosowania i scenariusze zajęć.

 

Gdzie kupić?
W Polsce nie widziałam samej łapaczki jako łapaczki ????
Za to na AliExpress jest możecie znaleźć je półdarmo -> ŁAPACZKA DO PAJĄKÓW

Moje Bambino posiada podobne nożyczki do nabierania i przenoszenia przedmiotów w zestawie do ćwiczenia małej motoryki. Koszt zestawu to 45 zł.

Educarium proponuje pojedyncze nożyczki do nabierania i przenoszenia przedmiotów za 17 zł

Najtaniej oczywiście wyjdzie z AliExpressu po zapłacicie około 5-6zł już z wysyłką ????

 

Przyjrzyjmy się bliżej: 

Łapaczka jest cała z plastiku. Lekka i poręczna. Są to tak naprawdę nożyczki z połówkami kuli stykającymi się ze sobą. Całość ma około 17 centymetrów. Kula (ok. 5cm) na końcu jest przeźroczysta – doskonale widać co jest w środku (jeśli oczywiście coś tam wsadzimy), dodatkowo ma małe dziurki (w zamyśle by pająk mógł oddychać) więc wody w tym raczej nie przeniesiecie ????

 

 

 

Do czego ja używam ŁAPACZKI?

Do ćwiczenia małej motoryki i nauki prawidłowego chwytu nożyczek.
Wspaniałe do przenoszenia i przekładania różnych rzeczy: koralików, małych zabaweczek (np. z jajka niespodzianki), mas plastycznych, rzeczy sypkich (kasza, groch, soczewica itd.). Kiedy dziecko opanuje już przenoszenie „wszystkiego jak leci” możemy zacząć ćwiczyć precyzje połączoną z segregacją (np. Wybierz wszystkie żółte i wrzuć do żółtego pudełka).
Dzieciaki uwielbiają zajęcia z rzeczami nietypowymi. A to zdecydowanie takie jest. Dodatkowo jeśli ułożycie bajkę o koparce, która coś przenosi – cud, miód, malina.

Jest to zdecydowany ‚must have’ w gabinecie !

Barbara Czapska
$model->autorzy->imie . ' ' . $model->autorzy->nazwisko ?>

Diagnosta i terapeuta zaburzeń integracji sensorycznej, pedagog specjalny, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej. Właściciel Edutapii.

www.facebook.com/czapskabarbara