Edutapia

Ja jako nauczyciel nie poszerzam ludzkich umysłów, ja je przebudzam.

Robert Frost

Łapaczka do pająków, czy nauka wycinania?

Ta recenzja będzie nietypowa. Dlaczego? Ponieważ nie będzie dotyczyć rzeczy, której przeznaczenie jest stricte edukacyjne lub terapeutyczne. A jednak jest wspaniałym narzędziem do nauki, terapii i usprawniania małej motoryki. Proszę Państwa przed Państwem: ŁAPACZKA DO PAJĄKÓW! 

 

 

 

 

Skąd w moim posiadaniu znalazła się łapaczka do pająków? 
Pewnego pięknego, zimowego dnia Asia (Moje Wielkie Chińskie Zakupy), z którą pracuję przyniosła mi to małe niepozorne urządzenie wprawiając mnie w zachwyt. Humanitarna łapaczka do pająków. Od razu aktywował się mój umysł terapeuty, a w głowie pojawiły się potencjalne zastosowania i scenariusze zajęć.

 

Gdzie kupić?
W Polsce nie widziałam samej łapaczki jako łapaczki ????
Za to na AliExpress jest możecie znaleźć je półdarmo -> ŁAPACZKA DO PAJĄKÓW

Moje Bambino posiada podobne nożyczki do nabierania i przenoszenia przedmiotów w zestawie do ćwiczenia małej motoryki. Koszt zestawu to 45 zł.

Educarium proponuje pojedyncze nożyczki do nabierania i przenoszenia przedmiotów za 17 zł

Najtaniej oczywiście wyjdzie z AliExpressu po zapłacicie około 5-6zł już z wysyłką ????

 

Przyjrzyjmy się bliżej: 

Łapaczka jest cała z plastiku. Lekka i poręczna. Są to tak naprawdę nożyczki z połówkami kuli stykającymi się ze sobą. Całość ma około 17 centymetrów. Kula (ok. 5cm) na końcu jest przeźroczysta – doskonale widać co jest w środku (jeśli oczywiście coś tam wsadzimy), dodatkowo ma małe dziurki (w zamyśle by pająk mógł oddychać) więc wody w tym raczej nie przeniesiecie ????

 

 

 

Do czego ja używam ŁAPACZKI?

Do ćwiczenia małej motoryki i nauki prawidłowego chwytu nożyczek.
Wspaniałe do przenoszenia i przekładania różnych rzeczy: koralików, małych zabaweczek (np. z jajka niespodzianki), mas plastycznych, rzeczy sypkich (kasza, groch, soczewica itd.). Kiedy dziecko opanuje już przenoszenie „wszystkiego jak leci” możemy zacząć ćwiczyć precyzje połączoną z segregacją (np. Wybierz wszystkie żółte i wrzuć do żółtego pudełka).
Dzieciaki uwielbiają zajęcia z rzeczami nietypowymi. A to zdecydowanie takie jest. Dodatkowo jeśli ułożycie bajkę o koparce, która coś przenosi – cud, miód, malina.

Jest to zdecydowany ‚must have’ w gabinecie !

Barbara Czapska
$model->autorzy->imie . ' ' . $model->autorzy->nazwisko ?>

Diagnosta i terapeuta zaburzeń integracji sensorycznej, pedagog specjalny, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej. Właściciel Edutapii.

www.facebook.com/czapskabarbara