Edutapia

Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.

Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę

Uczę się rozumieć innych

Książka Uczę się rozumieć innych – emocje i gesty wydawnictwa Harmonia jest jedną z pozycji, po które sięgam najczęściej podczas omawiania emocji na zajęciach terapeutycznych. Jest atrakcyjna, przemyślana i przyjemna w pracy z nią. I to nie tylko dla dzieci ze spektrum autyzmu, dla których jest dedykowana.


 

 

 

 

 

 

 

Autorzy: Beata Blok, Zofia Brzeska, Małgorzata Marszałek, Katarzyna Radtke-Michalewska

Wydawnictwo: Harmonia

Cena: ok 30zł

Ilość stron: 128
– kolorowe, gładkie, świecące
– zbindowana (spięta jak kalendarz na biurku)

Działy emocji:
– Radość, szczęście
– Smutek, żal
– Złość, gniew
– Strach
– Zdziwienie
– Znudzenie
– Ciekawość
– Zawstydzenie
– Rozmarzeni

 

Bardzo podoba mi się konstrukcja całej pomocy. Jest podzielona na działy z emocjami. Każdy dział ma swój własny kolor więc łatwo się odnaleźć. Dołączony jest krótki poradnik metodyczny napisany prosto i zwięźle. Sama książka jest spięta metalowymi kółeczkami – jak kalendarz na biurko. Dzięki temu możemy ją postawić. Dziecko widzi dużą ilustrację (np. śmiejącą się mamę z dzieckiem), a terapeuta widzi ściągę – miniaturkę fotografii, którą widzi dziecko oraz przykładowe pytania jakie możemy zadać dziecku (dotyczące zdjęcia), a także zadania dla dziecka (np. Wybierz opis najbardziej pasujący do zdjęcia).

Emocje pokazywane na zdjęciach są adekwatne do ich nazw w dziale.

Pomoc jest naprawdę przejrzysta, łatwa w obsłudze i atrakcyjna zarówno dla dziecka jak i dla nas samych. Zawsze sięgam po nią, gdy jestem w trakcie omawiania z dzieciakami zagadnień związanych z emocjami.

Polecam gorąco!

Barbara Czapska
$model->autorzy->imie . ' ' . $model->autorzy->nazwisko ?>

Diagnosta i terapeuta zaburzeń integracji sensorycznej, pedagog specjalny, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej. Właściciel Edutapii.

www.facebook.com/czapskabarbara