Edutapia

Powinno być współczucie dla dobrych i dla złych, dla ludzi i dla zwierząt, nawet dla złamanego drzewka i kamyka.

Janusz Korczak

Sylabizujemy - owoce i warzywa

 

Karty pracy polegają na nazwaniu owocu/warzywa znajdującego się na danym obrazku oraz podzieleniu nazwy na sylaby (możecie je wyklaskać, wytupać, pokazać na palcach) i ozaznaczeniu ich ilości w kratkach obok
(np. spinaczem, guzikiem, czy poprzez zwykłe zakreślenie mazakiem). Dla ułatwienia oprócz cyfr w żółtych kółeczkach dzieci mają pokazaną dłoń z odpowiednią ilością paluszków, które mogą przeliczyć.

 

Ilość stron z zadaniami: 6
Ilość wyrazów do podzielenia na sylaby: 36
 

Karty w formacie PDF możecie pobrać TUTAJ

 

Kart możecie używać w formacie A4, lub pociąć je na paski, szczególnie jeśli chcecie używać klamerek do zaznaczania co gorąco polecam. Klamerki sa bardzo atrakcyjne dla dzieci (szczególnie jeśli są kolorowe), co sprawia że chętniej wykonują zadanie, a także są genialnym narzędziem do ćwiczenia małej motoryki. W naszych salach klamerki są wszechobecne :)  

Sylabizujemy - owoce i warzywa to pierwsza część serii, którą przygotowałyśmy dla naszych małych podopiecznych. Już niedługo udostępnimy Wam: zwierzęta, przedszkole i szkoła, plac zabaw, moje zabawki, kuchnia, łazienka, zawody. 

PDF do pobrania

Karty w formacie PDF możecie pobrać TUTAJ

Barbara Czapska
$model->autorzy->imie . ' ' . $model->autorzy->nazwisko ?>

Diagnosta i terapeuta zaburzeń integracji sensorycznej, pedagog specjalny, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej. Właściciel Edutapii.

www.facebook.com/czapskabarbara