Edutapia

Nie ta­kie ważne, żeby człowiek dużo wie­dział, ale żeby dob­rze wie­dział, nie żeby umiał na pa­mięć, a żeby ro­zumiał, nie żeby go wszys­tko troszkę ob­chodziło, a żeby go coś nap­rawdę zajmowało 

Janusz Korczak

Sylabizujemy - zawody

Karty pracy polegają na nazwaniu zawodu znajdującego się na danym obrazku oraz podzieleniu nazwy na sylaby (możecie je wyklaskać, wytupać, pokazać na palcach) i ozaznaczeniu ich ilości w kratkach obok
(np. spinaczem, guzikiem, czy poprzez zwykłe zakreślenie mazakiem). Dla ułatwienia oprócz cyfr w żółtych kółeczkach dzieci mają pokazaną dłoń z odpowiednią ilością paluszków, które mogą przeliczyć.

 

Ilość stron z zadaniami: 3
Ilość wyrazów do podzielenia na sylaby: 18
 

Karty w formacie PDF możecie pobrać TUTAJ.

 

Kart możecie używać w formacie A4, lub pociąć je na paski, szczególnie jeśli chcecie używać klamerek do zaznaczania co gorąco polecam. Klamerki sa bardzo atrakcyjne dla dzieci (szczególnie jeśli są kolorowe), co sprawia że chętniej wykonują zadanie, a także są genialnym narzędziem do ćwiczenia małej motoryki. W naszych salach klamerki są wszechobecne :) 

 

 

Sylabizujemy - zawody to trzeciaczęść serii, którą przygotowałyśmy dla naszych małych podopiecznych. Już niedługo udostępnimy Wam kolejne części:  przedszkole i szkoła, plac zabaw, moje zabawki, kuchnia, łazienka. 

 

Inne zadania z serii, które już ukazały się na stronie: 

Owoce i warzywa
- Zwierzęta

PDF do pobrania

Karty w formacie PDF możecie pobrać TUTAJ.

Barbara Czapska
$model->autorzy->imie . ' ' . $model->autorzy->nazwisko ?>

Diagnosta i terapeuta zaburzeń integracji sensorycznej, pedagog specjalny, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej. Właściciel Edutapii.

www.facebook.com/czapskabarbara