Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Prezentacja na angielski- co zainteresuje innych ?

img-responsive

Korzystając z nowoczesnych technologii coraz więcej nauczycieli oraz uczniów korzysta z możliwości tworzenia prac multimedialnych. Nauczyciele chcąc zaangażować swoich podopiecznych i utrwalić zdobytą wiedzę zadają im wykonanie i przedstawienie na forum klasy prezentacji na dowolny temat, szczególnie taka forma podoba się nauczycielom języka angielskiego, gdzie podczas prezentacji mają szansę sprawdzić umiejętność pisania i mówienia w języku obcym. Takie zadania są też przydatne dla uczniów aby przygotować ich do wystąpień przed większą liczbą osób. Uczniowie dostając możliwość wykonania zadania na dowolny temat szczególnie ukierunkowują się na tworzenie prezentacji multimedialnych. Zaś sami nauczyciele dając swoim podopiecznym wolną rękę co do wyboru tematu prezentacji sprawiają, że podopieczni myślą o czym można zrobić prezentacje na angielski, a ponadto angażują się w wykonanie zlecona pracy. Z pomocą określenia się o czym przygotują prezentację przychodzi im rodzina, znajomi i fora internetowe.

Tematy prac prezentacji:

  • prezentacje dotyczące ucznia: moje zainteresowania, mój ulubiony sport, ulubiony film/serial, ulubieni aktorzy/piosenkarki, ulubiony kraj, ulubiony sposób spędzania wolnego czasu, moja rodzina, itp.
  • historia i kultura Wielkiej Brytanii i krajów anglojęzycznych (trzeba pamiętać, ze mamy kraje, w których ludzie dalej posługują się językiem angielskim, albo są terytorium zależnym od Anglii) obchodzone święta, tradycje, tradycyjne potrawy, rodzina królewska, Anglia podczas I i II wojny światowej, Brexit, Australia, Gibraltar, Kajmany, Wyspa św. Heleny itp.
  • zabytki i przyroda i parki narodowe Wielkiej Brytanii
  • nowinki techniczne, konstrukcyjne, informatyczne, historia Apple/ Aston Martin itp
  • ważne osoby w Wielkiej Brytanii, osoby które zasłużyły się dla Anglii, naukowcy/ wynalazcy/ odkrywcy urodzeni w Anglii
  • przedstawienie tradycji, kultury, tradycyjnych potraw innego kraju, który chciałoby się odwiedzić lub swojego ojczystego kraju

To o czym można zrobić prezentacje na angielski zależy tylko od inwencji twórczej ucznia i poziomu znajomości języka angielskiego. Te same tematy mogą zostać wykorzystane przez nauczycieli języka w celu poszerzenia wiedzy i urozmaicenia lekcji. Niezależnie od tego czy prezentację multimedialną wykona uczeń czy też nauczyciel, każda na pewno będzie ciekawa. Nauczyciele i uczniowie dowiedzą się z niej czegoś nowego. A dodatkowo uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności posługiwania się angielskim, a jak wiemy bez znajomości tego języka w dzisiejszych czasach bywa ciężko.

prezentacja-na-angielski-co-zainteresuje-innych

ABOUT THE AUTHOR