Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Zabawy z elementami edukacyjnymi

img-responsive

Zabawa stanowi najbardziej podstawową i jednocześnie niezwykle istotną dla rozwoju dziecka aktywność. To właśnie poprzez zabawę maluch poznaje otaczający go świat oraz panujące w nim liczne zasady i reguły. Wybierając zabawy dla dzieci warto zastanowić się nad wartością edukacyjną każdej z nich. Między innymi metoda batii strauss to doskonała aktywność łącząca w sobie mnóstwo zabawy, muzyki i edukacji. Dziecko dzięki niej doskonale się rozwija wielotorowo w jednym czasie i zdobywa całkiem nowe kompetencje.

Na czym polega ta zabawa?

Metodę batii strauss warto wykorzystywać, aby zachęcić dzieci to bardziej aktywnego słuchania muzyki. Uczestniczenie w melodii poprzez wykorzystywanie różnych instrumentów, a także śpiewanie, wystukiwanie rytmów i wiele innych czynności to jednocześnie świetna zabawa dla wszystkich dzieci. Każdy utwór może być poprowadzony przez opiekuna lub nauczyciela w zupełnie inny sposób, dzięki czemu muzyka stanie się dla dziecka niezwykle ciekawa oraz interesująca. Łączenie śpiewu, wystukiwania rytmu oraz wykorzystywania wciąż coraz innych instrumentów jest niezwykle rozwijające. Aktywne słuchanie muzyki metodą batii strauss świetnie sprawdza się w większych grupach dzieci, gdzie każdy uczestnik otrzymuje zadanie i bierze udział w utworze. Jednocześnie można tę metodę wykorzystywać również w sytuacji pozostania z jednym dzieckiem. W każdym z tych przypadków muzyka staje się nieodłącznym i bardzo ważnym elementem zabawy, a jednocześnie narzędziem wszechstronnego i wielotorowego rozwoju. Satysfakcja z obserwowania postępów, a także ogromna radość płynąca z zabawy to zdecydowanie największe zalety metody batii strauss.

Korzyści i rezultaty

Metoda batii strauss przede wszystkim daje dzieciom możliwość na partycypowanie w utworach muzycznych. Puszczona z głośników muzyka przestaje być jedynie tłem, a staje się przyczyną i powodem doskonałej zabawy. Każde dziecko, które w trakcie grania muzyki będzie miało możliwość wzięcia udziału w jej tworzeniu poprzez grę na instrumencie, śpiewanie lub odgrywanie przygotowanych wcześniej lub też improwizowanych scenek będzie szczęśliwe i zadowolone. Muzyczny rozwój od wczesnych lat dzieciństwa ma ogromne znaczenie również dla dalszego rozwoju dziecka. Poczucie rytmu i nauka technicznego rozumienia utworów muzycznych przydaje się między innymi w nauce matematyki w starszych klasach. Dlatego też z pozoru nie mające ze sobą zbyt wiele wspólnego dziedziny mogą ciekawie się ze sobą łączyć i dawać ogrom korzyści rozwojowych i edukacyjnych.

 

zabawy-z-elementami-edukacyjnymi

ABOUT THE AUTHOR