Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Dlaczego ciężko jest Ci zdobyć doświadczenie zawodowe?

img-responsive

Młodzi ludzie bardzo często narzekają na to, że nie są w stanie złapać porządnego doświadczenia zawodowego. Faktycznie coraz częściej pracodawcy mają ogromne wymagania, nawet jeśli nie oferują za to adekwatnie dużego wynagrodzenia. Wielu z nas nie wie do końca, gdzie szukać stanowisk, które mogłyby nam pomóc, a nawet jeśli mamy taką wiedzę, to nie interesuje nas bezpłatny staż na pół etatu.

Za późno aplikujesz na dane stanowisko

Dla wielu pracodawców ważne jest szybkie zapełnienie pustego stanowiska, dlatego nie czekają, aż napłyną do nich wszystkie zgłoszenia. Do tego sporo osób zaczyna sprawdzanie kandydatów do samej góry i gdy tylko znajdzie kogoś interesującego, to odrzuca pozostałych. Jeśli zaaplikujesz zbyt późno, możesz bezpowrotnie stracić swoją szansę na porządne stanowisko. Nie zastanawiaj się, nie czekaj na ostatni moment. Jeśli masz już gotowe CV i od dawna szukasz pracy, którą oferuje Ci dane ogłoszenie, to zwyczajnie się zgłoś. Jeśli Ci się nie uda, to nic takiego, ale jeśli nie uda Ci się, bo nie spróbowałeś, to będzie już twój błąd.

Wszędzie oczekują wykształcenia albo doświadczenia

Są takie rynki, gdzie na wstępie zaznacza się, że oczekuje się kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku. Nie zrażaj się tym. Nie ważne, jak długo powinieneś pracować w danej branży, jeśli opis stanowiska idealnie wpasowuje się w twoje kwalifikacje i w zakresie obowiązków nie ma niczego skomplikowanego, możesz spokojnie się zgłosić. Nigdy nie wiesz, czy akurat twoje wykształcenie nie okaże się cenniejsze, niż doświadczenie w branży, szczególnie jeśli w przypadku innych kandydatów będzie trudne do zweryfikowania. Postaw w pierwszej kolejności na aplikowanie, a potem na martwienie się.

Chcesz zaczynać od zbyt wysokiego stanowiska

Wielu młodych ludzi zaraz po szkole średniej albo po studiach od razu rzuca się na głęboką wodę i szuka stanowiska kierowniczego, albo na podobnym szczeblu ważności. Tymczasem każda kariera musi się od czegoś zacząć. Nikt nie zatrudni nas na odpowiedzialne stanowisko, kiedy nie tylko nas nie zna, ale nie może wyczytać z naszego CV żadnego doświadczenia zawodowego poza praktykami. Jeśli chcesz coś osiągnąć, na początku schowaj dumę do kieszeni i postaraj się zaczepić gdziekolwiek, żeby na siebie zarobić. Potem będziesz mógł planować swoją wieloletnią karierę w danej branży.

dlaczego-ciezko-jest-ci-zdobyc-doswiadczenie-zawodowe

ABOUT THE AUTHOR