Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Angielskie gry edukacyjne

img-responsive

W dzisiejszych czasach ciężko jest funkcjonować bez znajomości języków obcych, szczególnie języka angielskiego. Już od małego rodzice dbają, aby ich dziecko zaznajamiało się z tym językiem poprzez bajki, piosenki i gry edukacyjne angielskie.

Zadaniem gier edukacyjnych jest wspomaganie rozwoju i nauki dziecka. Wykorzystywanie takich gier w czasie lekcji pozwala na zapamiętanie większej ilości materiału, angażuje uczniów, rozwija kompetencje społeczne, daje możliwość lepszego poznania się. Nauczyciel wykorzystujący gry edukacyjne angielskie, musi przede wszystkim wiedzieć, czego oczekuje od danej gry. Czy ma ona uczyć słówek, gramatyki, rozwijać wiedzę kulturalną i społeczną dotyczącą krajów anglojęzycznych.

Gry edukacyjne angielskie:

  1. Która godzina, Panie Wilku (What’s the time , Mr. Wolf?)- zabawna gra, podczas której dziecko uczy się podawać godzinę w języku angielskim. Do tej zabawy potrzeba dużo przestrzeni. Jedno z dzieci lub nauczyciel zostaje wilkiem, reszta stoi w pewnej odległości od wilka i zadają pytanie „Która jest godzina, panie Wilku” na co Wilk odpowiada „Jest godzina np. pierwsza, trzecia, pora na obiad”. Gdy Wilk powie konkretną godzinę, dzieci robią tyle kroków w kierunku wilka, jeżeli powie, że jest pora na obiad dzieci uciekają, bo to oznacza, że wilk będzie chciał je zjeść.
  2. Scrabble – popularna gra, dzięki której dzieci zapamiętają poznane już angielskie słówka
  3. SHOP Adamingo- gra edukacyjna za pomocą której dziecko nauczy się słownictwa związanego z produktami spożywczymi
  4. Na tropie angielskich słówek- pomaga ćwiczyć proste słówka, zwroty i zdania, ćwiczy również refleks i spostrzegawczość
  5. Mistrz Wiedzy English is fun!- to cztery gry quiz, gra planszowa, karciana i układanka, dzięki której utrwalamy wiedzę i uczymy się nowych rzeczy w języku angielskim
  6. Wiem wszystko, Jawa – gra elektroniczna, zawiera 360 haseł na 12 planszach
  7. Greek to Me- gra ucząca języka, poznanie skąd wywodzi się język angielski. Podczas gry bierze się udział w dyscyplinach olimpijskich odpowiadając na pytania.
  8. 20 Questions (20 pytań) gra na zasadach „czółka”, jedna osoba wymyśla sobie jakieś słowo, a pozostałe próbują zgadnąć, pytania zadają w języku angielskim, tak aby osoba, która wymyślała słowo odpowiadała tylko „tak” lub „nie”.
  9. Głuchy telefon (Telephone)- gra odbywa się tak samo jak w języku polskim. Tylko pamiętaj zdanie lub frazę podaj w języku angielskim.

Gier uczących i utrwalających język angielski jest pełno. Z powodzeniem wykorzystują je nauczyciele w szkole aby utrwalić przekazane wiadomości. W domu dzieci również korzystają z gier w języku angielskie. Warto zwrócić uwagę, że dużo gier, które można uznać za edukacyjne występuje w internecie. Dużo ludzi poprawnego języka angielskiego nauczyło się, dzięki graniu w gry internetowe z ludźmi z różnych stron świata. Z każdej gry więc można się czegoś nauczyć.

 

angielskie-gry-edukacyjne

ABOUT THE AUTHOR