Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Plakat szkolny przyciągający wzrok

img-responsive

Szykują się wyboru samorządu szkolnego? Jakaś impreza szkolna? A może po prostu szlachetna inicjatywa? Nie ma lepszego sposobu, niż poinformowanie o niej za pomocą kolorowego plakatu. Nie się ukryć, plakaty szkolne przyciągają wzrok. W tym wpisie dowiesz się jak zrobić efektywny plakat, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie!

Cel to podstawa sukcesu

Zanim przystąpisz do robienia plakatu, warto sobie postawić cele. Pierwsza rzecz to wymyślenie chwytliwego hasła. Następnie powinniśmy się zastanowić na jego wizją i wykonaniem. Plakat powinien trafić do jak największej liczby osób. Warto wiedzieć, że plakat informujący o wyborach do samorządu szkolnego będzie wyglądał zupełnie inaczej niż o akcji społecznej. Wizja plakatu powinna być jak najbardziej przemyślany. Sytuacja, w której staniesz przed plakatem i będziesz się zastanawiał, co autor miał na myśli będzie nie do końca dobra. Przekaz powinien być bardzo czytelny, co za tym idzie, prosty w odbiorze.

Skuteczność plakatu ważniejsza od jego piękna

Wszyscy z nas lubią piękno. W dobie rozwoju technik komputerowych każdy plakat jest piękny, przez co pojęcie piękna stało się nieco pospolite. Plakat powinien być nie tylko piękny, ale także skuteczny. Jak przekonać kogoś, aby na Ciebie zagłosował w wyborach do samorządu szkolnego. Taki plakat powinien zostać przygotowany w jak najbardziej przemyślany sposób, pokazując swoje mocne strony i co chcesz wnieść do samorządu szkolnego. W przypadku inicjatyw socjalnych plakat powinien mieć jasny przekaz i wezwanie do działania. Żyjemy w czasach, kiedy piękno nie jest najważniejszym atutem, a jedynie dobrze współgrającą cechą z czytelnością przekazu.

Inspiracje innymi

Inspirowanie się innymi twórcami sprawi, że będziesz coś w stanie wymyślić na własną rękę. O inspiracji mówimy wtedy, gdy dane dzieło przykuło naszą uwagę. Może się też zdarzyć odwrotna sytuacja, czyli dlaczego dane dzieło mi się nie spodobało. Zastanów się, jak mógłbyś to zrobić inaczej i dlaczego takie właśnie elementy sprawią, że plakat będzie wypadał dużo lepiej na tle innych plakatów. Pamiętaj o tym, żeby plakat był wystarczająco duży i nie zawierał małym druczkiem ważnych przekazów. Plakaty szkolne powinny być dobrze widoczne od samego początku.

Na zrobienie dobrego plakatu trzeba przeznaczyć wiele godzin. Tyle samo godzin zajmuje wymyślenie wizji swojego plakatu. Pomysł na wizję danego plakatu zajmuje dużo czasu, ale efekty mogą być naprawdę zaskakujące. Dzięki naszej pracy docenić go mogą nie tylko nasi koledzy i koleżanki, ale także nauczyciele.

plakat-szkolny-przyciagajacy-wzrok

ABOUT THE AUTHOR