Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Jaki język programowania jest najlepszy dla dzieci?

img-responsive

Wielu nauczycieli i rodziców ma ciężki orzech do zgryzienia – jak zaszczepić w dzieciach miłość do programowania i samorozwoju? Programowanie to nie tylko szansa na świetną, dobrze płatną pracę w przyszłości. Jest to także znakomity sposób na rozwijanie kreatywnego myślenia poprzez rozwiązywanie kolejnych problemów.

Na sam początek warto polecić oprogramowanie scratch. Jest on również nazywany graficznym językiem programowania. Polega na rozwiązywaniu prostych problemów za pomocą kolorowych schematów blokowych. System działa zero-jedynkowo więc można rozpocząć od bardzo prostych zadań i z biegiem czasu zwiększać ich skalę trudności.

Dopiero po bardzo dobrym opanowaniu scratcha warto jest wprowadzić język programowania. Na sam początek będzie najlepszy C++, który jest prosty i intuicyjny. Będzie świetnym wprowadzeniem do bardziej rozwiniętych języków jak c#, java czy php. Pozwoli dzieciom na poznanie podstawowych angielskich komend i wprowadzi już w zarządzanie kodem w konsoli. Należy jednak pamiętać, że nie może być to pierwsze spotkanie z programowaniem. Bez wcześniejszego przygotowania chociażby w scratchu, trudno będzie pokazać myślenie, jakie trzeba stosować w programowaniu i jak najszybszym rozwiązywaniu problemów informatycznych.

jaki-jezyk-programowania-jest-najlepszy-dla-dzieci

ABOUT THE AUTHOR