Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Kreatywne uwiecznienie wspomnień z wakacji

img-responsive

Dzieci często chcą, aby wspomnienia z lata zostały z nimi na zawsze. Warto poświęcić czas na pracę, która będzie właśnie uwiecznieniem pamiątki z tego letniego okresu. Jak narysować wspomnienia z wakacji? W tym wpisie poznasz kilka propozycji.

Pocztówka DIY

Zrobienie własnej pocztówki jest super pomysłem. Wykonana ręcznie stanie się oryginalną ozdobą pokoju. Do jej wykonania będą potrzebne kredki lub farbki. Można też po narysowaniu dodatkowo ozdobić pocztówkę bibułką, a także przykleić znalezione muszelki. Może znaleźć się na niej także zabawny tekst, który będzie przypominał wakacje. Nie zapomnij o odrobiony brokatu, który używa się nie tylko podczas karnawału. Można też przykleić do niej kawałki materiału jak na przykład frędzelki. Ważne jest, żeby na pocztówce znajdowało się wszystko, co dziecku przypomina lato, które minęło. Próby zastanawiania się jak narysować wspomnienia z wakacji czasami mogą być trudne, ale wystarczy tylko otworzyć serce na wspomnienia z tej gorącej pory roku.

Pamiątki w buteleczkach

Drobne przedmioty można umieścić w buteleczce. Buteleczki można kupić za niewielką cenę, a umieszczenie w niej muszelek i kamyczków jest naprawdę dobrym pomysłem. Zaletą tego pomysłu jest to, że możemy zrobić kilka pamiątek i umieścić je w różnych częściach domu. Można także narysować swoje wakacyjne wspomnienie i umieścić je w buteleczce. Będzie ona pełnić rolę listu w butelce. Jak narysować wspomnienia z wakacji w takiej formie? Wystarczy kartka papieru A4 i kredki. Oprócz tego mała dawka kreatywności.

Kuferek z wakacyjnymi wspomnieniami

Do zrobienia kuferka pełnych wspomnień wystarczy zwykły kuferek, w którym umieszczone zostaną wszystkie rzeczy, które będą nam się kojarzyły z wakacjami. Każda włożona rzecz powinna mieć pewną historię, która wydarzyła się w wakacje. Mogą to być muszelki, kamyczki czy też pamiątki, które zostały kupione w miejscu wypoczynku. Jeśli wakacje dziecko spędziło w domu, to warto się zastanowić, jakie przygody przeżyło z kolegami i koleżankami z podwórka. Jeśli była gra w podchody, to koniecznie niech umieści przedmioty, które znalazł po drodze w szukaniu swoich podwórkowych kolegów i koleżanek.

Wakacje to czas, kiedy dzieje się mnóstwo pozytywnych rzeczy. Sprzyja temu wakacyjna, słoneczna pogoda i chęć poznawania świata. Jesień powinna się kojarzyć z pielęgnowaniem wspomnień z okresu wakacji. Powrót do szkoły nie musi być przykrym doświadczeniem. Tam właśnie można wymieniać się z koleżankami i kolegami doświadczeniami z wakacji.

kreatywne-uwiecznienie-wspomnien-z-wakacji

ABOUT THE AUTHOR