Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Kreatywne sprawdzanie czasu z dzieckiem

img-responsive

Szarówka za oknem nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. Dzieci się w domu nudzą się i ciężko im spędzić czas kreatywnie. W tym czasie można wzmocnić więzy rodzinne. Jak spędzić kreatywnie z dzieckiem czas? Dowiesz się tego z dzisiejszego wpisu.

Poznawanie atrakcji dużych miast

W tym czasie można przedstawić dziecku atrakcje, które znajdują się w dużych miastach. Wyciągnij mapę i wypisz miasta, do których chciałbyś się udać. Wspólnie z rodziną sprawdźcie, jakie są największe atrakcje w tych miastach za pomocą Internetu lub ilustrowanych przewodników, które się znajdują w domu. W ten sposób może uda się zaplanować wycieczkę rodzinną? Zapoznaj domowników z historią każdego miasta i omów atrakcje, które tam się znajdują. Kiedy pogoda będzie lepsza, można się tam udać wspólnie z całą rodziną.

DIY wspólnie z dziećmi

Rękodzieło to coś, co sprawi przyjemność nie tylko dziecku, ale także nam! Wykonywanie własnoręcznie przedmiotów wspomaga nie tylko kreatywność, ale zdolności motoryczne w każdym wieku. Najczęściej wykonywane są w okresie przedświątecznym, ale warto częściej sobie robić takie popołudnia. Wykonane przedmioty można powiesić na ścianie czy postawić na półce w widocznym miejscu. Popularne jest też wieszanie prac dziecka na lodówce czy stawianie ozdobnych ramek z fotografią koło łóżka. Kreatywność to coś, co pozwoli dziecku w przyszłości rozwijać się w tym obszarze.

Kreatywne warsztaty

Dziecko można zapisać na warsztaty kreatywności, kiedy nie jest to naszą mocną stroną. Tworzenie własnych czekolad? Wytwarzanie ceramiki? A może po prostu pokaż dziecku świat nauki? Dzięki temu dziecko pozna wiele fascynujących rzeczy, które mogą mieć znaczenie przy wyborze, kim chce zostać. W mieście na pewno znajduje się centrum nauki lub pokazy, które są organizowane przez uczelnie wyższe.

Czas na planszówki i seans filmowy

W dzień wolny można też po prostu zostać w domu i zagrać w planszówki. Gry planszowe pozwolą na rywalizację pomiędzy pokoleniami. Jest to wyjątkowa okazja do spędzenia czasu i zadbanie o prawidłowy rozwój dziecka. Gry planszowe uczą nie tylko rywalizacji i logicznego myślenia, ale także pokory. Po rozgrywce można obejrzeć razem film i w międzyczasie prowadzić dyskusję na temat filmu. Pamiętaj, aby wybrać pozycję odpowiednią do grupy wiekowej Twojego dziecka.

Jak się okazuje, spędzenie kreatywnie z dzieckiem czasu nie jest takie trudne. Dziś mamy do wyboru mnóstwo aktywności, w których dziecko może uczestniczyć. Chwile, które spędzamy z dzieckiem, są bezcenne, a niektóre z nich wcale nie muszą być kosztowne.

 

kreatywne-sprawdzanie-czasu-z-dzieckiem

ABOUT THE AUTHOR