Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Pomysły na wigilię klasową

img-responsive

Przychodzi grudzień, każdy dookoła myśli już o świętach i o Wigilii. Nie tylko w domu jest to ważne wydarzenie, ale również w szkole. Szczególnie klasy w których panuje dobra koleżeńska atmosfera pragnie miło spędzić ten wyjątkowy czas. Klasy od dawna organizują swoje wewnętrzne Wigilie, podczas których wspólnie śpiewają kolędy, śmieją się i obdarowują prezentami.

Pomysły na wigilię klasową:

Co roku nauczyciele- wychowawcy, uczniowie i z nimi rodzice myślą jak zorganizować wyjątkową wigilię klasową. Taką z prawdziwego zdarzenia, nie tylko z potrawami, ale klimatyczną. Oto pomysły na wigilię klasową:

 1. Potrawy:
  – pierniki
  – ciasteczka, paluszki
  – czekoladowe muffinki,
  – owoce
  – pierogi
  – barszcz (może być z torebki, a może być ugotowany samodzielnie)
  – sałatki
  – ciasta
 2. Zabawy:
  Tutaj najpopularniejsze jest śpiewanie kolęd, ale kto powiedział, że na wigilii klasowej nie możemy pobawić się w świąteczny teleturniej wiedzy, świąteczny teleturniej muzyczny, czy zorganizować sobie samemu klasowe przedstawienie, np. z kukiełkami. Oprócz tego możemy również pobawić się w świąteczne podchody, czy świąteczne poszukiwanie skarbów.
 3. Ozdoby i dodatkowe rzeczy: wiadomo, aby nadać klasie klimat Świąt Bożego Narodzenia trzeba przygotować ładny świąteczny obrus, bieżniki, świece, stroik i opłatek. Dodatkowo warto aby wcześniej w klasie ubrać choinkę pod którą znajdą się prezenty dla wszystkich uczniów i nauczyciela, oraz porozwieszać ozdoby, które zostaną wykonane przez uczniów. Można również wykonać niedużą szopkę, czy przynieść elementy staropolskiego wystroju świąt- sianko, zostawić dodatkowe nakrycie na stole.
 4. Prezenty: jak wiadomo, jest to najbardziej wyczekiwana część wigilii klasowej. Dzieci lubią otrzymywać paczki, z reguły kwota jest ustalana wspólnie z nauczycielem, przez co każdy dostanie prezent w tej samej cenie. Bardzo popularne są świece, kubki świąteczne, skarpety z motywem świątecznym, oczywiście słodycze, książki. Dobrym pomysłem jest wspólne podzielenie się na forum klasy, kto jaki prezent chciałby dostać, ale nie zdradzanie tego kogo się wylosowało, dzięki czemu, wylosowana osoba dostanie prawdopodobnie to co chciałaby.

Jak widać zorganizowanie wigilii klasowej to prawdziwe przedsięwzięcie i trzeba planować się z większym wyprzedzeniem. Pomysły na wigilię klasowa należy porządnie omówić z nauczycielem, rodzicami i dziećmi, można również pokusić się o stworzenie listy, kto co robi i za co może myć odpowiedzialny, to sprawi, że wszyscy się zaangażują w ten wyjątkowy czas.

 

pomysly-na-wigilie-klasowa

ABOUT THE AUTHOR