Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Cechy charakterystyczne języka hiszpańskiego

img-responsive

Czym charakteryzuje się język hiszpański? Język hiszpański należy do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Posługuje się nim ponad 500 milionów osób na całym świecie i jest drugim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi.

Historia języka hiszpańskiego zaczyna się już w V wieku w centralnej oraz północnej części Półwyspu Iberyjskiego. Czasami dla odróżnienia od innych języków używanych w Hiszpanii język hiszpański jest nazywany kastylijskim. Alfabet hiszpański składa się z 26 liter pochodzących z liter alfabetu łacińskiego, jednej dodatkowej litery ñ oraz dwóch zbitek literowych ch i ll.

Akcent w języku hiszpańskim zawsze pada na przedostatnią sylabę, gdy słowo zakończone jest samogłoską lub spółgłoską “n” i “s”, a pada na ostatnią w przypadku, gdy kończy się na spółgłoską za wyjątkiem słów kończących się “n” i “s”. W języku hiszpańskim występuje odwrócony znak zapytania “¿” oraz także odwrócony wykrzyknik “¡”. Używa się ich na początku zdań zakończonych odpowiednio znakiem zapytania i wykrzyknikiem.

cechy-charakterystyczne-jezyka-hiszpanskiego

ABOUT THE AUTHOR