Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Jak zaplanować układanie puzzli?

img-responsive

Każdy z nas w okresie dzieciństwa na pewno układał puzzle. Wiemy, że układanie puzzli może być czasami bardzo trudne. Ten wpis zdradzi jak szybko ułożyć puzzle, nie tracąc przy tym głowy!

Trudności w układaniu puzzli

Wspomniano wcześniej, że układanie puzzli może być trudnością dla dziecka. Prawdziwi puzzlomaniacy dzielą puzzle na te, które łatwo ułożyć i te, które zdecydowanie ciężej jest ułożyć. Niektóre elementy będą tak podobne do siebie, że trudno nam będzie je od siebie odróżnić. Elementy charakterystyczne danego obrazka sprawią, że będą one zdecydowanie łatwiejsze w ułożeniu. Inaczej będzie w przypadku, gdy te elementy minimalnie będą się od siebie różnić. Układanie puzzli to przyjemne spędzanie czasu wolnego, więc warto zacząć od prostych układanek. Z czasem można podnieść poziom trudności, aż do dojdziemy do poziomu, gdzie te elementy praktycznie nie będą się od siebie różnić. Puzzle o większej ilości elementów układa się czasami kilka dni, dlatego warto wygospodarować miejsce, gdzie układanka nie będzie nikomu przeszkadzała.

Sortowanie puzzli

Pierwszym ważnym krokiem w bezstresowym układaniu puzzli jest ich sortowanie. Na pierwszy ogień idą puzzle, które tworzą krawędź obrazka. Najłatwiej jest zacząć od ich ułożenia, tworząc ramkę, w której znajdzie się kolejna część obrazka. W kolejnym kroku warto podzielić puzzle na określone grupy kolorystyczne. Segregacja ostateczna polega na posortowaniu puzzli, które zawierają skomplikowane elementy obrazka. Do posegregowanych puzzli można użyć specjalnych woreczków, które nie tylko chronią je przez zalaniem, ale także, aby żaden element się nie zgubił. Segregacja puzzli ułatwia dużo rzeczy, a przede wszystkim czas na ułożenie całego obrazka.

Puzzle z wieloma szczegółami

Decydując się na ułożenie puzzli, które posiadają wiele szczegółowych elementów na obrazie, zajmują dużo więcej czasu. Dla przykładu układając widok w Szwajcarii, który składa się z pasu górskiego i domków możemy się nieco przerazić poziomem szczegółowości. Warto zacząć od prostych elementów. Pas górski na pewno będzie bardziej skomplikowany w ułożeniu, dlatego warto go sobie zostawić na koniec. Łatwiejsze będzie ułożenie „ramki” obrazka, domów i polany. Ułożenie pasu górskiego i nieba będzie zakończeniem tej przygody z układaniem obrazka.

Układanie puzzli nie tylko rozwija, ale także pozwala na przyjemne spędzenie czasu. Dzięki wskazówkom jak szybko ułożyć puzzle będzie można spędzić ten czas w przyjemny sposób. Miejmy nadzieję, że nie sprawią one teraz żadnych trudności w układaniu.

jak-zaplanowac-ukladanie-puzzli

ABOUT THE AUTHOR