Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Kurs spawacza: zdobądź umiejętności w spawaniu gazowym i elektrycznym

img-responsive

Umiejętność spawania gazowego oraz elektrycznego otwiera drzwi do szerokiej gamy zawodów. Zatrudnienia można szukać przy produkcji pojazdów i maszyn, budowaniu budynków czy mostów. Spawacze poszukiwani są zarówno w branży produkcyjnej, jak i konstrukcji metalowych czy szeroko rozumianym przemyśle. Sposobem na zdobycie umiejętności spawania gazowego i elektrycznego są kursy. Na czym one polegają i jakie umiejętności można na nich nabyć?

Czym jest kurs spawacza?

Kurs spawacza to program szkoleniowy, który ma na celu nauczenie uczestników technik spawalniczych, zarówno gazowych, jak i elektrycznych. Jego program obejmuje teorię spawania oraz praktyczne ćwiczenia z użyciem różnych rodzajów spawarek, naukę bezpiecznego korzystania z narzędzi i sprzętu, zapoznanie się z najnowszymi technologiami i metodami stosowanymi w przemyśle. Celem kursu jest przygotować uczestników do wykonywania prac spawalniczych na różnych poziomach zaawansowania.

Kto może zrobić kurs spawacza gazowego i elektrycznego?

Z kursu spawacza skorzystać może praktycznie każdy. Uczestnikom nie są stawiane specjalne wymagania czy warunki. W zajęciach może brać udział osoba, która nigdy wcześniej nie miała styczności ze spawaniem czy też ogólnie rozumianym przemysłem. Aby jednak zapisać się na kurs spawacza w Oświata – Lingwista należy być osobą pełnoletnią, a także posiadać co najmniej wykształcenie podstawowe. Konieczne jest również przedstawienie zaświadczenia o zdolności do wykonywania zawodu spawacza lub zdolności do uczestnictwa w kursie. Dokument wydaje lekarz medycyny pracy.

Czego nauczysz się na kursie spawacza?

W Oświata – Lingwista kursy zawodowe składają się z kilku modułów. Pierwszy z nich obejmuje teorię i skupia się na zapoznaniu uczestników z podstawowymi zasadami i rodzajami spawania, a także wykorzystywanymi do tego materiałami. Obszerny moduł poświęcony jest również bezpieczeństwu korzystania z maszyn i sprzętu, zasadom BHP w miejscu pracy oraz ogólnym procedurom bezpieczeństwa. Druga część kursu spawacza to praktyka. W jej trakcie na samodzielnych stanowiskach uczestnicy wykonują takie ćwiczenia jak na przykład łączenie metalowych materiałów.Zakończeniem kursu spawacza jest egzamin przeprowadzany zgodnie z polsko-europejską normą PN-EN ISO 9606-1. Pozytywny wynik skutkuje otrzymaniem książeczki spawacza oraz świadectwa uprawniającego do wykonywania zawodu.

Dlaczego warto ukończyć kurs spawacza?

Umiejętności spawalnicze są szeroko stosowane w wielu branżach, co przekłada się na duże możliwości znalezienia pracy w różnych sektorach przemysłu. Zatrudnienia można szukać w budownictwie i infrastrukturze, przemyśle motoryzacyjnym, produkcji i przemyśle, pracach na wysokości. Co ważne, praca na spawaczy z uprawnieniami czeka zarówno w Polsce, jak i za granicą. I w jednym i w drugim przypadku mogą oni liczyć na dobrze płatne stanowiska. Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na tym stanowisku wynosi 5 800 zł brutto. Co drugi spawacz otrzymuje pensję od 4 900 do 6 800 zł brutto. Na wyższe zarobki liczyć mogą osoby, które zdecydują się na pracę za granicą. Polscy spawacze chętnie zatrudniani są przez pracodawców w Niemczech, Skandynawii, Danii oraz we Włoszech.

kurs-spawacza-zdobadz-umiejetnosci-w-spawaniu-gazowym-i-elektrycznym

ABOUT THE AUTHOR