Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Jakie kredki sprawdzą się do nauki rysowania?

img-responsive

Nigdy nie jest za późno, żeby rozpocząć swoją przygodę ze sztukami plastycznymi. Przy obecnym dostępie do wiedzy możemy uczyć się nowych, fascynujących rzeczy nie wychodząc z domu. Instruktażowe obrazki oraz filmiki dadzą sporą dawkę wiedzy początkującym dzieciom i dorosłym. Podczas poszukiwania kredek trzeba zwrócić uwagę na ilość pigmentu, najlepiej sięgać po takie z miękkim grafitem, by nadawały się do rysowania i malowania. 

Pierwsze kredki dla dziecka

Maluchy potrzebują przynajmniej podstawowych kolorów kredek jako niezbędnego elementu wyprawki szkolnej. To one obok długopisów, gumki, linijki i farb muszą znajdować się w plecaku na zajęciach plastycznych. Młodsze dzieci miewają nawyk wkładania przedmiotów do ust, nawet jeśli zwraca im się uwagę. Często bywa to nieświadomym odruchem, dlatego tak ważne jest, żeby produkty dla dzieci koniecznie były nietoksyczne. Jaki zestaw kredek dla dziecka wybrać? Kredki dla początkujących mogą być w prostym i niedrogim zestawie. Oczywiście spełni on swoją rolę i będzie wystarczający na lekcje plastyki. Warto zwrócić uwagę na jakość pigmentu i miękkość wkładu, ponieważ zbyt twardy może uniemożliwić dobre oddanie koloru oraz zamalowanie tła, gdyż będzie w stanie zrobić tylko cienkie linie. Jeśli maluch lubi kolorować też w domu możemy kupić mu większe komplety kredek, a wspólna kreatywna zabawa będzie oderwaniem od telefonu czy komputera. Zestawy kredek mogą więc być świetnym pomysłem na prezent dla dziecka, ponieważ pomogą w rozwinięciu wyobraźni i kreatywności, a także motoryki małej. Dodatkowo rysowanie sprawia, że rośnie poziom inteligencji emocjonalnej i empatii, a także poprawia się koordynacja ruchowa. 

Zestawy kredek idealne dla pasjonatów

W sytuacji, gdy dziecko przejawia większe chęci do malowania, częściej chce rysować i ma bogatą wyobraźnię, warto wesprzeć je w rozwoju kiełkującej pasji. Zestaw kredek artystycznych zawierający kilkadziesiąt, czy nawet sto odcieni zachwyci każdego małego rysownika. Taki komplet daje pole do popisu, większe możliwości, a w dodatku zachęca do częstszego tworzenia, dzięki czemu rozwijające się hobby nie zostanie zapomniane. Rodzic, który pragnie wesprzeć zamiłowanie swojej pociechy może sprezentować mu atrakcyjne zestawy kredek premium. Malowanie daje szereg korzyści, od nabywania umiejętności manualnych po rozwój wrażliwości, poczucia estetyki aż do odprężenia i relaksu. Z tych ostatnich zalet korzystają ludzie w każdym wieku, którzy przy natłoku problemów sięgają po malowanki odstresowujące dla dorosłych. Dla nich doskonałe będą duże zestawy kredek, dzięki którym pokolorują piękne mandale. Ciekawym wyborem są też kredki akwarelowe, które po użyciu namoczonego pędzelka dają rozmyty i delikatny efekt, są idealne dla hobbystów w każdym wieku. W nauce szkicowania pomogą komplety wraz z ołówkami i węglami. Na stronie www.szkicuj.pl znajdziesz wiele ciekawych zestawów, a także akcesoriów do rysowania, szkicowania i malowania. 

jakie-kredki-sprawdza-sie-do-nauki-rysowania

ABOUT THE AUTHOR