Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Programy do nauki ortografii

img-responsive

W miarę rozwoju rozwoju cyfryzacji powstały nowe narzędzia do nauki ortografii. Jaki program do nauki ortografii sprawdza się najlepiej? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym poście.

Program Władcy Słów

Władcy Słów jest programem komputerowym, który wspiera naukę języka polskiego we wczesnych etapach, w tym: ortografię, naukę o języku, pisanie i czytanie ze zrozumieniem. Naukę rozpoczynamy od momentu wykupienia jednego z wielu bohaterów. W grze walutą są złote dukaty, a kolejne monety zdobywane są podczas realizację zadań. Jeśli uda się rozwiązać zadanie w wyznaczonym do tego celu czasie, to zdobywamy premię w postaci dodatkowych dukatów. Program przewiduje wiele różnych zadań, a polecenia są proste i nie sprawiają większych problemów. Dla starszych dzieci Władcy Słów to idealne powtórzenie do prac klasowych, których będzie jeszcze wiele przed młodym człowiekiem. Jego cena to poniżej 30 złotych w abonamencie rocznym. Jest niewielka cena za tak dużo możliwości, które oferuje program.

Program mTalent

Program mTalent to program do nauki ortografii. Cechuje go kreatywne i nieszablonowe podejście do ćwiczeń mających na celu polepszenie znajomości języka polskiego. Jest nie tylko dobrym programem ćwiczenia ortografii w domu, ale sprawdzi się także na lekcjach z uczniami. Program mTalent kszatłci świadomość ortograficzną na każdym etapie realizowanych ćwiczeń. Warto zwrócić uwagę na zestaw dodatkowych materiałów, które dokształcą dziecko pomiędzy ćwiczeniami. Ponadto, będą idealne to zrobienia powtórek nie tylko w domu, ale także w klasie podczas lekcji. Progam spełnia rolę kształcenia i nabywania kluczowych kompetencji. Przydaje się też w przypadku, kiedy mamy do czynienia z kształceniem na odległość. Trudno  o bardziej sprawdzone narzędzie.

Program Ortofrajda

Program “Ortofrajda” to program kolorowej ortografii, która ma na celu wprowadzić w tajniki uczenia się języka polskiego za pomocą kolorów. To dość ciekawa pozycja dla dzieci, które mają trudności z ortografią. W programie można znaleźć wiele gotowych pomysłów, które można wykorzystać na zajęciach z uczniami na lekcji języka polskiego czy na zajęciach wyrównawczych. Program jest polecany dla dzieci, które znajdują się 1 lub 2 klasie szkoły podstawowej. Ortografii także można się uczyć na wesoło!

Istnieje wiele programów do nauki ortografii. Sama nauka ortografii nie powinna być, co dziecko przestanie lubić. Najnowsze metody uczenia przewidują poznawanie ortografię jezyka polskiego tylko i wyłącznie za pomocą zabawy.

programy-do-nauki-ortografii

ABOUT THE AUTHOR