Breaking News
 |  | 

Edukacja i nauka

Rozwijające zajęcia komputerowe dla dzieci

img-responsive

Świat kręci się wokół informatyki, nie da się ukryć. Świat potrzebuje specjalistów z tego zakresu, dlatego warto zachęcić dziecko od najmłodszych lat to przygody z informatyką. Edukacja informatyczna w szkołach może dawać niezadowalające efekty, dlatego warto zapisać dziecko na kursy doszkalające z tego zakresu.

Warsztaty z informatyki – dlaczego warto?

Dzieci dorastają z technologią i nie jest to dla nich obce pojęcie. Komputer, laptop czy smartfon są to urzęszenia codziennego użytku, z którym dziecko ma styczność od najmłodszych lat. Jest to idealna okazja, aby pokazać mu, że edukacja informatyczna tak naprawdę ma sens. Dzieci w przeciwieństwie do dorosłych dużo szybciej przyswajają nową wiedzę. Nawet programowanie może być dla dziecka interesujące, jeśli zostanie przedstawione w w przystępny i bardzo zrozumiały sposób. Informatyka w szkołach przedstawiona jest często w sposób lekceważący i mało przystępny, przez co dzieci nie lubią uczęszczać w tych zajęciach.

Zalety kursów z programowania

Do jednych z głównych zalet nauki programowania należy nauka logicznego myślenia. Jeśli Twoje dziecko planuje dalszą edukację w kierunku ścisłym, to na pewno się odnajdzie na tego typu kursach. Programowanie wspomaga samodzielne myślenie, gdyż tworząc projekt, niejednokrotnie będzie potrzebny dobry plan, aby go zrealizować. Budowanie projektu rozpoczyna się od podstaw, a systematyczna praca prowadzi do rozbudowywania go, aż do produktu końcowego. Wraz z pierwszym ukończonym projektem może przyjść pierwsza satysfakcja. Programowanie dla dzieci to przede wszystkim nauka poprzez zabawę. W ten sposób dzieci zdobywają kolejne poziomy danej umiejętności. Ponadto, dzieci uczą się na błędach. Udział w kursie programowania uczy także współpracy w grupie, która tak bardzo się liczy w pracy w sektorze IT. Szkoła programowania dla dzieci to przede wszystkim lekcja cierpliwości i wytrwałości w realizowanym projekcie.

Czy warto rozpocząć naukę w tak młodym wieku?

Nauka programowania dla najmłodszych różni się od nauki dorosłych tym, że jest ona raczej zabawą, a nie prezentacją trudnych pojęć. Na tym etapie nie można małych kursantów zrażać do programowania. Sama koncepcja algorytmu jest przedstawiona w formie obrazkowej. Naukę programowania można rozpocząć już w wieku 5 lat. Sama nauka programowania powinna rozpocząć się jeszcze w wieku szkolnym. Ciekawym wyborem mogą być zajęcia z robotyki dla najmłodszych. Ostatnio popularna jest lego robotyka. Na te zajęcia w równym stopniu zapisują się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

 

rozwijajace-zajecia-komputerowe-dla-dzieci

ABOUT THE AUTHOR